Oil Blotting Paper, 80 kpl
Pehmeät, puuterittomat arkit imevät tehokkaasti ylimääräisen talin ja hien kasvoilta, myös meikin päältä, jättämättä ihoa kuivaksi tai meikkiä tahmaiseksi. Täydellinen ratkaisu T-alueelle ja muihin kiiltoon taipuvaisiin kohtiin.
Beauty Made Easy® Anti-Shine -paperiarkit pitävät ihosi raikkaana ja mattapintaisena koko päivän ilman puuteria tai meikin korjailua. Pehmeät, puuterittomat arkit imevät tehokkaasti ylimääräisen talin ja hien kasvoilta, myös meikin päältä, jättämättä ihoa kuivaksi tai meikkiä tahmaiseksi. Täydellinen ratkaisu T-alueelle ja muihin kiiltoon taipuvaisiin kohtiin.
Kompakti pakkaus kulkee kätevästi mukana käsilaukussa, joten raikas ilme on aina ulottuvillasi – missä ja milloin tahansa. Anti-shine -paperiarkit ovat jokaisen käsilaukun must-have.
Tuotteen juuret ovat Japanissa, jossa jo 1600-luvulla hyödynnettiin öljyä hylkivää paperia kauniin ja tasapainoisen ihon ylläpitämiseen. Alun perin kultalehden valmistuksessa käytetty paperi päätyi Kioton geishojen käyttöön, jotka arvostivat sen kykyä imeä ihon rasvaa meikkiä pilaamatta.
Pakkauksessa 80 paperiarkkia.















